Tatuaż kobiecy

Inne Motyw w tatuażu

Mały i minimalistyczny symbol na nadgarstku czy może efektowna i pełna detali mandala na plecach? Tatuaż kobiecy to kategoria stwarzająca liczne możliwości. Dominują przede wszystkim wzory botaniczne i zwierzęce, ale popularnością cieszą się także typowo ozdobne motywy ornamentowe i geometryczne. Kobiety decydują się zarówno na subtelne rysunki, jak i przykuwające spojrzenia, obszerne grafiki. Zapraszamy do przekonania się, jakie damskie tatuaże są najczęściej wybierane.

Które motywy podbijają kobiece serca?

Z kobiecością nieodzownie kojarzą się kwiaty. Panie zwykle decydują się na róże, lilie, stokrotki i inne rośliny, w tym łąkowe, jak chabry czy maki. Często łączone są z gałązkami i liśćmi, tworząc w ten sposób wyjątkowy wzór w botanicznym stylu. Kobiece motywy to także zwierzęta – zarówno domowe koty i psy, jak i dzikie jelenie, lwy, wilki oraz ptaki. W wielu przypadkach są zestawiane z rysunkami kwiatów. Efektem jest bardzo kobieca grafika idealnie podkreślająca charakter osoby, która zdecydowała się na taki wzór.

Pod tym względem można postawić na niewielki i delikatny tatuaż umieszczony na kostce, nadgarstku, a nawet palcu. Popularnością cieszą się jednak również bardziej obszerne wzory botaniczne i zwierzęce, zdobiące ramiona, nogi, żebra czy plecy. Wykonuje się je z użyciem różnych technik – zwykle akwareli i stylu realistycznego, w czerni i kolorze.

Ornamenty i geometryczne wzory u kobiet

Istotną kategorią są także typowo ozdobne motywy. Wśród nich można wyróżnić wzory ornamentowe, zazwyczaj wykonywane metodą dotwork. Często spotykane pod tym względem są rozbudowane grafiki przedstawiające kwiat lotosu, ale nie tylko. Na wyróżnienie wśród kobiecych tatuaży zasługują także motywy geometryczne. Ich harmonijny charakter i starannie wyważona kompozycja poszczególnych elementów sprawiają, że takie grafiki są często wybierane przez zwolenniczki prostego i zarazem efektownego stylu.

W przypadku zainteresowaniem kobiecym tatuażem w dowolnej formie zapraszamy do sprawdzenia oferty salonu Zmora Tattoo w Warszawie.