Styl Geometryczny

Tatuaże wszelkiego typu czerpiące inspirację z matematycznych figur

by stworzyć pełną i atrakcyjną kompozycję. W tych wzorach wykorzystuje się wszelkiego rodzaju trójkąty, kwadraty, okręgi oraz przeróżne linie proste przenikające między sobą w rozmaitych ułożeniach. Dowolność jest ogromna, ponieważ każdą rzecz i przedmiot można zredukować do podstawowych figur geometrycznych by uzyskać zamierzony efekt w tatuażu. Tyczy się to również kompozycji, może ona być bardzo uproszczona, wręcz surowa lub zawierać w sobie przeróżne wypełnienia geometrycznymi patternami. 

WYGLĄD

Oprócz równych linii, których wykonanie wymaga bardzo pewnej ręki i umiejętności, często dodaje się delikatne cienie podkreślające kąty lub wypełnia się czernią poszczególne fragmenty. Są to jednak tylko dodatki, które mają uatrakcyjnić proste linie pozostawione na skórze. 

Ze względu na to, że styl geometryczny bazuje na konturach odradza się wykonywanie takich tatuaży w miejscach na ciele, które są blisko stawów lub kości. Również przez swoją delikatność oraz niewielkie użycie cieni nie nadaje się zbytnio do zakrywania niechcianych tatuaży.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie: Dominika „Szpila” oraz Weronika „Vonnie”

Tatuaże w stylu geometrycznym