Styl Neotradycyjny

Styl ten jest rozwinięciem stylu tradycyjnego. Nadal bazuje na czarnym i zamkniętym konturze, jednakże wprowadza różnej grubości linie, które są o wiele bardziej precyzyjne. Paleta kolorów jest wręcz nieograniczona, ale bardziej stonowana, barwy przechodzą płynnie i delikatnie między różnymi odcieniami dzięki czemu projekty wyglądają dojrzałe i schludnie. Wizualnych atutów dodają jeszcze wszelkiego rodzaju ozdobniki – mogą to być błyski, zawijasy czy nawet pojawiające się klasyczne żłobienia, które zamykają kompozycję.

WYGLĄD

Technika ta w dużej mierze czerpie swoje inspiracje z nurtów artystycznych początku XX wieku – mianowicie Art Nouveau oraz Art Deco. Ta charakterystyczna elegancja jest potem wykorzystywana do przedstawienia różnych motywów na skórze – najczęściej o tematyce zwierzęcej i roślinnej.

Największy nacisk w tym stylu stawia się na dokładność – ma ona być widoczna w nienagannych, równych konturach oraz subtelnych przejściach kolorów. W połączeniu z przemyślaną kompozycją, która najczęściej jest sporych rozmiarów, powstaje tatuaż o szykownym charakterze, nieraz skłaniający się w stronę realizmu.

Covery wykonane przy użyciu tego stylu są jak najbardziej możliwe, natomiast wiadomo wszystko zależy od tego co chcemy przykryć.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie:

Ewelina „Eevee”

Tatuaże w stylu neotradycyjnym