Styl Japoński

Styl zwany również irezumi swoją historię i już charakterystyczną formę wiąże z japońską mafią yakuza, z tego powodu przez lata tatuaże o takiej formie wywoływały negatywne uczucia wśród wielu osób. Najbardziej wyróżniające się i znane było pokrywanie całego ciała, a wzory pojawiające się na skórze świadczyły o osiągnięciach oraz przynależności do danej grupy. Dziś jednak styl ten w swoim znaczeniu przestał być postrzegany w ten nieprzychylny sposób. Zachował swoją charakterystyczną dwuwymiarowość, grube, zawijające się kontury oraz kolor i stał się dostępny dla każdej osoby zainteresowanej.

WYGLĄD

Ciało jest traktowane jak płótno do zapełnienia – zakrywa się wzorami każdy centymetr, tak naprawdę nie pozostawiając odsłoniętej skóry. Zdecydowana większość japońskich tatuaży wygląda jakby była nadrukowana na materiale, używa się bogatej palety kolorów, jednak najbardziej dominująca jest czerń. Uwagę szczególnie przykuwają kontury, które nadają kształt każdemu elementowi kompozycji, nieraz zawijając się w przeróżne strony. Forma tych tatuaży zwykle składa się z głównego motywu takiego jak zwierzęta, portrety różnych figur związanych z Japonią czy sceny walki. Zostaje ona następnie otoczona pomniejszymi wzorami, z których fale oraz kwiaty zdecydowanie występują najczęściej.

Pokrywanie całego ciała irezumi ma swoich zwolenników, jednak tatuaże w tej stylistyce mogą być różnych rozmiarów i często są to duże, ale pojedyncze projekty. Dzięki temu, że cechą charakterystyczną jest wypełnianie całych wzorów kolorem i czernią, covery niechcianych tatuaży wykonane w tym stylu są jak najbardziej wskazane.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie: 

Ewelina „Eevee”

Tatuaże w stylu japońskim