Styl Tradycyjny

Tatuaże o charakterystycznej uproszczonej formie, które wzięły się z marynarskiej tradycji tatuowania swoich wspomnień i osiągnięć zdobytych na morzu – dla przykładu jaskółka oznaczała przebycie pięciu tysięcy mil morskich. 

WYGLĄD

Projekty powstają przy użyciu mocnego, czarnego konturu o jednakowej grubości, połączonego z prostym cieniowaniem. Paleta kolorów zazwyczaj obejmuje podstawowe, czyste barwy takie jak żółty, czerwony, zielony i niebieski. Uwagę bardzo przykuwa sposób cieniowania – cienie w elementach kolorowych są wykonywane przy użyciu czarnego co nadaje im specyficzny, intensywny kontrast.

Jak sama nazwa wskazuje styl tradycyjny niezmiennie trzyma się swoich rozpoznawalnych cech –  lata temu wynikały one z ograniczeń technicznych. Tyczy się to również wzorów, które są wykonywane przez współczesnych artystów tworzących w tej stylistyce – najczęściej są to serca, kotwice, jaskółki, róże, motywy patriotyczne oraz żeńskie portrety na przykład pin-up girls.

Dzięki swojej prostocie tatuaże tradycyjne można wykonać w przeróżnych rozmiarach i miejscach na ciele. Grube kontury oraz duże użycie czerni świetnie sprawdza się również w przypadku coverów.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie: 

Ewelina „Eevee”

Tatuaże w stylu tradycyjnym