Styl Szkicowy

Technika tatuażu charakteryzująca się nakładającymi na siebie kreskami, które mają przypominać szkicowanie ołówkiem czy piórem – liczy się w niej dynamika oraz bezpośrednie przekazanie emocji. 

Wykonywana głównie konturami i liniami wychodzącymi poza idealny obrys tatuowanego motywu – są one niedociągnięte i nie tworzą zamkniętych brył. Takie działanie podkreśla poszukiwanie właściwego kształtu przez artystę i skupia się na samym procesie tworzenia, który w przypadku tatuaży szkicowych jest głównym celem do osiągnięcia.  

WYGLĄD

Cieniowanie gra tutaj drugą rolę – najczęściej jest dosyć jasne, specjalnie wykonane niedokładnymi  mazami, które mają za zadanie tylko podkreślić kształt i formę. Taki efekt sprawia, że tatuaże szkicowe są mocno kontrastowe i przyczynia się do odbierania ich jako początek typowego procesu twórczego.

Wzory mogą przedstawiać pojedyncze postacie czy przedmioty, ale ten styl również pozwala w pełni pokazać bardziej skomplikowane sceny z wieloma planami i szczegółami.

W przypadku stylu szkicowego nie ma ograniczeń lub przeciwwskazań co do wykonania tatuażu w konkretnym miejscu, właśnie dzięki tym charakterystycznym luźnym liniom, z których się składa.  Wielkości mogą być bardzo różne – zaczynając od niewielkich wrzut, a kończąc na bardzo dużych kompozycjach. Kolor jest rzadko używany – jeśli się pojawia to stanowi niewielki dodatek. 

Covery są zależne od tego w jaki sposób styl szkicowy prezentuje się u danego artysty, jeśli posługuje się grubymi kreskami i cieniami, są one jak najbardziej możliwe.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie:

Agata „Epileptyk”, Mateusz „Gerard” oraz Marta „Sfinkscepcja”

Tatuaże w stylu szkicowym