Styl Graficzny

Jest to najbardziej obszerna grupa tatuaży gdyż zawiera w sobie praktycznie wszystko to co nie wpisuje się w odgórnie określone ramy danych technik – jak na przykład realizm, szkic czy akwarela.

Charakter tego stylu jest tak naprawdę zależny od artysty – różni się u każdej osoby, ponieważ nikt nie tworzy swoich projektów w ten sam sposób. Można tu znaleźć prace o bardzo rozmaitym poziomie detalu, kontrastu, przeróżnym sposobie wykonywania konturu czy cieniowania. Te wszystkie cechy mają na celu przedstawienie danej tematyki tatuażu w zdecydowanie bardziej ilustracyjny sposób.

WYGLĄD

Najczęściej osoby decydujące się na tatuaż graficzny wybierają właśnie artystę, którego styl trafia w ich gust i chcą mieć konkretny wzór wykonany w tej formie.

Ze względu na swoją obszerność styl graficzny nie ma narzuconych konkretnych cech – istnieje tutaj pełna dowolność. Natknąć się więc można na wszelkiego rodzaju i wielkości kompozycje wykonane w odcieniach szarości, pełnym kolorze czy tylko jego akcentem.

Zależnie od tego w jaki sposób dany artysta tatuuje w tym stylu – czy na przykład używa dużo czerni – covery mogą być wykonane.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie:

Karolina „Sarnorożec”, Weronika „Vonnie”, Karolina „Hachie”, Julia „Void”, Mateusz „Gerard” oraz Agata „Epileptyk”

Tatuaże w stylu graficznym