Styl Surrealistyczny

Styl ten można opisać jako nierealny niczym ze snu i przeczący logice. Realistyczne elementy są wplecione w przedziwne sytuacje prosto z fantastycznych wizji. Tatuaże wykonane w tej technicą mają być wyzwaniem i zaburzeniem porządku, natomiast u odbiorcy będą pobudzać wyobraźnię.

Bazą dla tego stylu są często surrealistyczne obrazy tworzone przez klasycznych artystów lub połączenie wielu elementów – w tym wizji klienta – w spójną, niecodzienną i zadziwiającą kompozycję.

WYGLĄD

Często pojawiającą się tematyką są przeróżne abstrakcyjne krajobrazy i wydarzenia, obiekty oraz elementy natury, które zostają przedstawione w wyjątkowy sposób – lub nawet nie istnieją. Popularnym motywem są wszelkiego rodzaju hybrydy zwierząt – połączenie kilku stworzeń w jedno mityczne. Jednak w tych wielu wizjach i pomysłach należy zachować umiar. Tatuaże surrealistyczne mają być estetycznie spójnie, a nie kompletnie chaotyczne i pozbawione logiki. Łączą one elementy realistyczne z fantastycznymi by dać życie nowemu, fikcyjnemu, ale zrozumiałemu światu.

Głównym atutem tego stylu jest jego ilustracyjność i niecodzienność skupiająca na sobie spojrzenia. Stąd też do stworzenie takiego tatuażu wykorzystuje się przeróżne techniki, które w połączeniu z umiejętnościami artystycznymi, wiedzą na temat walorów i światła dają ten niesamowity efekt na skórze.

Projekty najczęściej są dużymi kompozycjami z wieloma szczegółami i zróżnicowanym cieniowaniem, bardzo często wykorzystywane są duże ilości czerni oraz ciemne kolory co sprzyja pomyślnym coverom.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie:

Paweł Dziedzic oraz Mateusz „Gerard”

Tatuaże w stylu surrealistycznym