Styl Realistyczny

Styl tatuażu, w którym dąży się do jak najdokładniejszego odwzorowania przedmiotów, zwierząt lub postaci na skórze. Wymaga to od artysty dużych umiejętności, dbania o szczegóły, czasu i oczywiście znajomości różnych technik – pojawiają się kontury, mocne kontrasty, gra światła oraz to co najważniejsze czyli oddanie odpowiedniego kształtu danej bryły poprzez cieniowanie. To wszystko sprowadza się do bardzo dokładnych projektów z zachowanymi proporcjami, które przyciągają spojrzenia.

WYGLĄD

Podstawą do stworzenia wzoru są najczęściej zdjęcia lub połączenie kilku zdjęć – przedstawiają one na przykład portret bliskiej osoby, ukochanego pupila, rzeźbę czy inny dowolny przedmiot. Nieraz artyści dodają różne wstawki geometryczne czy fragmenty w negatywie aby projekt był bardziej dynamiczny i atrakcyjny.

Ze względu na to jak ważne są szczegóły w stylu realistycznym skomplikowanie wzoru trzeba dobrać do jego wielkości. Można wykonać prostą realistyczną wrzutę, ale najczęściej mamy do czynienia z różnymi portretami ludzi czy zwierząt, które wymagają sporej powierzchni na ciele.

Tatuaże realistyczne wykonuje się w odcieniach szarości jak i również w kolorze, który wymaga dużej wiedzy na temat łączenia barw oraz tworzenia dokładnych przejść między kolorami.
Dzięki temu, że styl ten głównie wykorzystuje cienie, kończące się na czystej czerni, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku coverów niechcianych tatuaży.

W tym stylu tatuaże u nas wykonują głównie:

Mateusz „Gerard” oraz Krzysztof „Kosi”

Tatuaże w stylu realistycznym