Tatuaż męski

Inne Motyw w tatuażu

Od lat nie wychodzą z mody. Zdobią ramiona i przedramiona, pojawiają się na szyi, dłoniach, nogach. Tatuaż męski, bo o nim dziś mowa, ma symbolicznie zaakcentować cechy charakteru mężczyzny, podkreślić jego tożsamość i poczucie przynależności. Dla wielu jest pamiątką i świadectwem uczucia czy ważnej relacji. To rodzaj sztuki, którą, dzięki umiejętnościom artysty, możemy wyrażać siebie i z którą kroczymy przez życie.

Poznaj najczęściej wybierane wzory

Od lat najpopularniejszym męskim motywem w tatuażach są wilki i lwy. Odwaga i siła to niejedyne cechy, które mają za zadanie symbolizować. Te zwierzęta żyją w stadzie, dlatego oznaczają również przywiązanie do rodziny, troskę o najbliższych i wierność wyznawanym wartościom.

Tatuaż męski miewa też wydźwięk patriotyczny. Symbol Polski Walczącej czy wizerunek Małego Powstańca coraz częściej pojawia się na skórze w bardziej i mniej widocznych miejscach. Patriotyczne motywy, ze względu na narodowe symbole, potrzebują dużo przestrzeni. Całe ramiona, tors, plecy – im większa powierzchnia, tym lepsza możliwość do zaprezentowania detali. Husaria w trakcie walk czy portret wybitnego polityka będą się doskonale prezentować. Wykonywane różnokolorowymi tuszami pozwalają w pełni wyeksponować barwy narodowe i odznaczenia wojskowe.

Miłośnicy mrocznych klimatów zaś szukają inspiracji na tatuaż na przykład w motywach sztuki gotyckiej. Chrześcijańskie, średniowieczne korzenie postaci wywołujących w pierwszej chwili strach, budzą ciekawość i przykuwają uwagę. Czaszki i kostuchy należą do najpopularniejszych wzorów tej męskiej kategorii.

Masz swój typ? Podziel się inspiracją!

Jeśli masz wątpliwości, jaki tatuaż powinien pojawić się na twoim męskim ramieniu, pamiętaj, że chętnie ci doradzimy lub szczerze odradzimy wyboru – ten rodzaj sztuki towarzyszy człowiekowi przez całe życie, więc decyzja o wyborze wzoru nie może zostać pozostawiona przypadkowi czy obowiązującym trendom. Możesz też skontaktować się z nami za pomocą formularza na stronie internetowej – pokaż nam swoje inspiracje!