Tatuaż botaniczny

Inne

Motywy roślinne to ponadczasowe piękno, które może być odwzorowane z wykorzystaniem dowolnej techniki artystycznej. Dzięki temu można zyskać tatuaż botaniczny w stylu realistycznym, dotwork i nie tylko. Grafika może być minimalistyczna i stonowana oraz cechować się niewielkim rozmiarem lub zajmować dużą powierzchnię i zaskakiwać szczegółowym wykonaniem. Warto zwrócić uwagę, że zarówno realizacje wielobarwne, jak i tworzone wyłącznie czarnym tuszem są bardzo efektowne. Sprawdź więc, jakie jeszcze informacje na temat tego motywu przygotowaliśmy w poniższym tekście.

Ponadczasowy tatuaż botaniczny dla każdego

Zaletą jest możliwość wyboru malunku przedstawiającego pojedynczy kwiat lub liść bądź kompozycję zawierającą liczne elementy. Dodatkowym akcentem ozdobnym takiego motywu mogą być np. geometryczne kształty. Jego zaletą jest uniwersalność – może być to mała grafika prezentująca pojedynczą roślinę bądź też obszerna realizacja pokrywająca całą wybraną część ciała.

Warto mieć na uwadze również fakt, że wiele motywów botanicznych w tatuażu niesie za sobą określoną symbolikę. Przykładowo, drzewo oznacza siłę i mądrość, a las ewolucję oraz odnowę. Inne często spotykane motywy to i ich symbolika to:

  • lilia – czystość i niewinność,
  • róża – miłość oraz namiętność,
  • kwiat wiśni – szczęście i nadzieja,
  • kwiat lotosu – piękno i harmonia.

Znaczenie grafik może być oczywiście również inne, w zależności od osobistych wierzeń i przekonań. Warto też pamiętać, że taki motyw może być wybrany według preferencji wizualnych, bez uwzględniania symboliki.

Motywy botaniczne w tatuażu

Mimo że tego rodzaju grafiki są bardzo popularne wśród kobiet mają swoich zwolenników także wśród mężczyzn. Mogą być wykonane w sposób umożliwiający pełne podkreślenie osobistego stylu oraz cechować się minimalizmem lub bogactwem i obszernością kompozycji.

Decydując się na taką usługę warto wybrać salon, w którym doświadczeni pracownicy zaproponują i wykonają tatuaż botaniczny w każdym szczególe dopasowany do oczekiwań pod względem wyglądu, rozmiaru oraz stylu wykonania, jak Zmora Tattoo w Warszawie.